Aktuality

Věda fotogenická 2017

Právě probíhá soutěž “Věda fotogenická” pro zaměstnance Akademie věd ČR a jejích pracovišť, které ze účastní i naše skupina environmentální elektronové mikroskopie. Naše fotografie roztoče v EREM postoupila do semifinále. Galerie semifinálových fotografií je zveřejněna na webových stránkách fotosoutěže.

URL|Galerie soutěže

Roztoč v EREM

 Roztoč v EREM

 

Podzimní škola základů elektronové mikroskopie 2017

Ve dnech 23.10. – 27.10.2017. se po dvou letech opět uskutečnil pětidenní teoretický kurz s praktickými demonstracemi s názvem Podzimní škola základů elektronové mikroskopie 2017, který organizovala skupina environmentální elektronové mikroskopie ve spolupráci s oddělením elektronové mikroskopie ÚPT.

URL|https://www.isibrno.cz/cs/podzimni-skola-zakladu-elektronove-mikroskopie-2017

Dny elektronové mikroskopie 2017

Ve dnech 15.5. – 21.5.2017 se v Brně uskutečnil první ročník akce Dny elektronové mikroskopie, která měla za cíl představit úžasný obor elektronové mikroskopie. Akce byla koordinována statutárním městem Brnem, které ve spolupráci se skupinou environmentální elektronové mikroskopie, oddělením elektronové mikroskopie ÚPT a dalšími partnery připravilo bohatý program tvořený přednáškami, exkurzemi do unikátních prostor akademických ústavů a místních firem vyrábějících elektronové mikroskopy, projekcí filmů na hvězdárně, výstavou a speciálními programy pro rodiny s dětmi.

URL|http://dem.brno.cz/

DEM QUANTA 1 DEM QUANTA 2

 

Japonsko ocenilo brněnské vědce

Kenbikyo

Tým brněnských vědců ze skupiny Environmentální elektronové mikroskopie Ústavu přístrojové techniky AV ČR vedený Ing. et Ing. Vilémem Nedělou, Ph.D, získal prestižní cenu Japonské mikroskopické společnosti.

Hlavní cena nesoucí název Wabunshisyo je udělována zvláště excelentním článkům uveřejněným v odborném časopise Kenbikyo. Tým Viléma Neděly ji získal za článek s názvem New environmental scanning electron microscope and observation of live nature (Nový environmentální rastrovací elektronový mikroskop a pozorování živých organizmů).

URL|http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Japonsko-ocenilo-brnenske-vedce-442833

 

Seminář na katedře experimentální biologie rostlin PřF UK

Dne 15.3.2016 se na Katedře experimentální biologie rostlin PřF UK v Praze uskutečnil seminář na téma: Environmentální rastrovací elektronová mikroskopie jinak – unikátní technologie a metody pro výzkum nano-reality.

Seminář

Pozvánka na seminář (PDF)

 

Otevření nové laboratoře EREM

Dne 8.12.2015 byla otevřena nová laboratoř s unikátním elektronovým mikroskopem, který posouvá dosavadní hranice pozorování obtížně zobrazitelných vzorků.

Česká televize

Česká televize o otevření nové laboratoře (odkaz na video)

Čas| 4:35

 

Podzimní škola “Základy elektronové mikroskopie” 2015

Ve dnech 19.10. – 23.10.2015. se opět po dvou letech uskutečnil pětidenní teoretický kurz s praktickými demonstracemi s názvem Podzimní škola “Základy elektronové mikroskopie” 2015, který zorganizovala skupina environmentální elektronové mikroskopie ve spolupráci s oddělením elektronové mikroskopie ÚPT.

Fotografie z kurzu

img_2433

 

img_2423

img_2469

Česká televize o Podzimní škole elektronové mikroskopie (odkaz na video)

Odkaz na stránku Podzimní školy “Základy elektronové mikroskopie” 2015

 

Workshop of Interesting Topics of SEM and ESEM

26–31 August 2014

WMI (1)

WMI (3)

WMI (2)

Sborník ke stažení

sbornik workshop

 

Fotografie z workshopu ke stažení

Originální velikost (881MB):

http://uloz.to/xVKDsuSq/photos-workshop-mikulov-26-8-31-8-2014-zip

Zmenšená velikost (58MB):

http://ulozto.cz/xC65NQhn/photos-workshop-mikulov-26-8-31-8-2014-small-size-zip

Heslo: mikulov